Každý podnikatel nebo manažer ví, že najít kvalitní účetní je velmi složitým úkolem. Zároveň ale není sporu o tom, že dobrá účetní je klíčová pro chod Vaší firmy. Proto není divu, že se stále více společností rozhoduje pro tzv. outsourcing, neboli externí vedení účetnictví.

Outsourcing účetních služeb totiž dává smysl, zpravidla je spojen s úsporou nejen času, ale i nákladů. O účetnictví je přitom postaráno profesionály, které jejich práce baví a dělají vše pro to, aby Vaše účetní agenda byla vždy zpracována kvalitně, včas a v souladu s aktuální legislativou. Vy se zatím můžete plně koncentrovat na předmět Vašeho podnikání.

Když jsou externí služby kvalitnější, jak je možné, že jsou pro mě méně nákladné?
Zdůvodnění tohoto faktu nalezneme v kombinaci více faktorů. Účetní kancelář nese veškeré náklady na pořízení, správu a aktualizace účetního softwaru. Jelikož je účetnictví velmi dynamickým oborem a účetní i daňová legislativa se mění každým rokem, je potřeba zaměstnance neustále vzdělávat, s čímž jsou spojeny náklady na kurzy, školení a odbornou literaturu. V neposlední řadě platí, že pro firmy i podnikatele jsou jednou z největších nákladových položek odvody na zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců. Volba outsourcingu účetnictví tak může účetní jednotce úšetřit významné prostředky nejen co se týče výplaty mezd, ale také právě na odvodech zdravotního a sociálního pojistění.

Volba externího vedení účetnictví je spojena také s úsporou starostí a času. Účetní kancelář Vám zpravidla nabídne zastupování při komunikaci s úřady na základě sepsání plné moci. Úspora starostí je dána například tím, že účetní kancelář Vám neonemocní před závěrkou, ani si nezažádá o třítýdenní dovolenou. Stejně tak nemusíte platit za chyby, které jste neudělali – kvalitní účetní kanceláře mají sjednané pojištění proti vzniku škod spojených s jejich činností.